5 стратегічних інсайтів FMCG

Жовтень 26, 2022

FMCG індустрія переживає бурхливі зміни, як інфляція або нова поведінка споживачів у післяковідні часи. І дуже важливо відстежувати ці зміни та успішно до них пристосовуватись. У цьому допомагає Promotion Optimization Institute (POI), дослідницька організація, яка фокусується на FMCG і допомагає компаніям стати на шлях цифрової трансформації.

Щороку POI публікує звіт State of Industry, вказуючи FMCG компаніям на те, як зробити свої процеси гнучкими та працювати в режимі реального часу, щоб досягти вищого рівня ефективності. У результаті компанії зможуть збільшити рівень автоматизації роботи, приймати рішення на основі штучного інтелекту та створити єдину цифрову екосистему для всієї організації.

Цього року звіт POI розкрив кілька стратегічних шляхів для ефективної цифрової трансформації. Давайте ознайомимося із ними.

  1. Цілісне планування підприємства

Різні команди однієї компанії часто мають різні системи для одного бізнес-процесу. Але якщо ці системи об’єднати , це створить одну версію правди та полегшить роботу кожному члену команди.

Якщо компанія використовує цілісну екосистему, команди можуть встановити злагоджений робочий процес, організоване планування, ефективне виконання завдань. Як наслідок, співробітники компанії будуть досягати кращих результатів.

  1. Штучний інтелект (ШІ)

ШІ – прорив для FMCG індустрії. Він може забезпечити прямий зв’язок між компаніями та їхніми клієнтами, покращити робочий процес, допомогти зрозуміти поведінку клієнтів, керувати ланцюгом постачання, проводити ефективне промо тощо. Сьогодні багато глобальних гравців FMCG використовують ШІ, щоб покращити досвід шопінгу для своїх споживачів. Використання ШІ та МН має бути невід’ємною частиною бізнес стратегії.

І хоча всі компанії хочуть налаштувати свої процеси завдяки ШІ, не всім це вдається. Однією з головних проблем для впровадження штучного інтелекту у ваші робочі процеси є відсутність точних, чистих та гармонізованих даних.

  1. Управління даними

20%* усіх виробників споживчих товарів наразі не мають жодних процесів управління даними, тоді як 64%* компаній продовжують стикатися з проблемами щодо основних даних. Проте доступ до даних, їхня чистота та гармонізація є ключовими для аналітики, цілісної корпоративної звітності, інформаційних панелей керівників, управління зростанням доходів та промо, а також впровадження штучного інтелекту. Цифрова трансформація FMCG компанії неможлива без управління даними, оскільки тільки точні дані дозволяють автоматизувати процеси.

  1. Управління зростанням доходів (RGM)

RGM перетворює епізодичне планування на динамічне, яке базується на розширеній аналітиці. Практика RGM включає оптимізацію торгових витрат, портфоліо та цін.

RGM забезпечує центральне управління організацією, тісно співпрацюючи з маркетингом, фінансовим відділом, ланцюгом постачання та продажів, щоб розробити та впровадити стратегії зростання, заощадження та прибутковості для досягнення балансу між цілями та потребами в масштабах організації.

TPx — це частина нових ініціатив RGM. Менеджмент та оптимізація промо безпосередньо пов’язані зі зростанням прибутку. Адже ефективне управління промо полягає в передбаченні того, як ваша промо кампанія може залучити більше доходів і наскільки коректно виконуються промо плани.

  1. Багатоканальний шопінг

69%* компаній стикаються з проблемами із керуванням сучасною торгівлею. Багатоканальний підхід – це сучасне рішення для об’єднання споживачів через різні канали продажів і покращення досвіду здійснення покупок. Він забезпечує зв’язок між цифровою та традиційною торгівлею та інтеграцію даних споживачів і постійних покупців.

POI State of Industry

Щорічний звіт State of Industry базується на фундаментальному дослідженні підприємств, що займаються виробництвом споживчих товарів, а також викликів, планів і найкращих практик у сфері цифрової трансформації продажів. А зараз POI розпочинає наступне опитування, присвячене плануванню підприємства та роздрібній торгівлі!

Будь ласка, приділіть 15 хвилин свого часу, щоб пройти опитування про стан галузі у 2022 році за посиланням https://lnkd.in/eWhb4-5j для розвитку індустрії та обміну стратегічними ідеями. Заповнивши опитування, ви отримаєте повний звіт про POI у якості подяки.

 

*Джерело: POI 2022 Enterprise Planning Vendor Panorama

Ми використовуємо файли cookies для забезпечення найкращого досвіду. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви даєте згоду на їх застосування. Щоб отримати додаткову інформацію, перегляньте нашу Політику конфіденційності.